Na dálnici D1 u Kroměříže havarovalo nákladní vozidlo. Převrácené a v plamenech skončilo v korytě potoka

Foto: HZS ZK
KROMĚŘÍŽSKO – Hasiči z Kroměříže měli v pondělí 5. června skutečně krušné dopoledne. Po zásahu u železniční nehody v Dobroticích u Holešova byli po osmé hodině ranní vysláni na dálnici D1, kde mezi Kroměříží a Hulínem havarovalo nákladní auto.

Nákladní vozidlo jelo ve směru od Vyškova. Podle zdravotníků byl řidič nepřipoutaný a za volantem usnul, prorazil dvoje svodidla a čelně narazil do kamenné stěny suchého poldru. Dodávka se pak převrátila na střechu. „Muž z vozidla vystoupil sám. O pár minut později začalo auto hořet,“ uvedli záchranáři na svém facebookovém profilu.

Po příjezdu hasičů už bylo vozidlo celé v plamenech. „Hasiči ihned zahájili hasební práce a do půl hodiny měli požár uhašený,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lenka Javoříková.

Řidič nákladního automobilu při nehodě utrpěl zranění a skončil v péči posádky zdravotnické záchranné služby. „Řidič může mluvit o obrovském štěstí, protože z hrozivě vypadající nehody nakonec vyvázl pouze s odřeninami a drobným hematomem na zádech. Vzhledem k mechanismu poranění jsme řidiče ale raději ještě převezli do Kroměřížské nemocnice k dalšímu vyšetření,“ pokračovali záchranáři.

Vzhledem k místu nehody byl povolán zástupce životního prostředí, který rozhodl o dalším postupu, aby nedošlo ke kontaminaci koryta,“ dodala Javoříková s tím, že poté si místo převzali dopravní policisté.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->