Ohlédnutí za středou
Ne že by naše sousedy pod zmíněnými Tatrami hokej míjel. To ani náhodou. Zvláště, když do olympijského turnaje jejich modří hoši naskočili tak báječně a tým favorita z Finska zdolali po dokonalém výkonu všech, hlavně ale brankáře Hlavaje a střelce Slafkovského, 4:1. Mimochodem jedenadvacetiletý Juraj Slafkovský už hraje na druhých olympijských hrách, je dnes hvězdou první velikosti v tradičním kanadském klubu Montreal Canadiens.
České biatlonistky zajely vytrvalostní závod velmi slušně, pro Terezu Vinklárkovou je jedenácté místo životním úspěchem.
Do akce jdou hokejisté
Dnes začínají olympiádu naši hokejisté. V cestě stojí hned na úvod Kanada, fandové asi ve větším zavítají na pivo k obrazovkám do barů a hospůdek. Zápas to bude jistě velký a zajímavý. Sluší se připomenout postupový klíč.
Na Hrách je trochu specifický, do čtvrtfinále půjdou tři vítězové skupin a jeden tým z nejlepšími parametry ze druhého místa. Další osmička hraje o zápas více a turnaj začne nanovo osmifinálovými boji.
Ledecká si chce spravit chuť
V akci je dnes velká česká dáma, poněkud snowboardem zklamaná hvězdná trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Před polednem se jede v Cortině „její“ Super G. Možná pamatujete před osmi lety na naprosto nečekané zlato. Češi drží place, ale bude to mít velmi, velmi těžké.
Představí se česká legenda
A na seznamu českých legend přímo v akci je dnes i Martina Sáblíková. Pravda, na své tradiční trati 5000 metrů prakticky bez přehnaných očekávání. Jede šestou olympiádu, po nemoci se velké věci čekat nedají, ale to, že tu je a že nám dvacet let dělala radost, tak to stojí za fandění, ať už tentokrát dopadne jakkoliv.
Zajímají vás zprávy ze sportu? Více jich najdete na webu zlin.cz.