Na prevenci rizikových typů chování uvolní kraj půl milionu korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili Program na podporu škol a školských zařízení v oblasti prevence rizikových typů chování. Školy budou moci na své preventivní programy získat částku v celkové výši 500 tisíc korun, serveru Zlin.cz to řekla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Školy a školská zařízení zastávají důležitou roli nejen v oblasti vzdělávání, ale i v předcházení vzniku rizikového chování žáků a studentů. S dětmi a dospívajícími je potřeba výchovně pracovat, pomáhat vytvářet úctu k životu, k druhým lidem i k sobě samým. Projekty zacílené na prevenci rizikových typů chování pomáhají předcházet šikaně, závislostem, sebepoškozování a jiným patologickým projevům,“ podotkla radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast kultury a školství.

Na jeden projekt mohou žadatelé získat dotaci ve výši 20 tisíc až 50 tisíc korun. Příjem a registrace žádostí o dotaci v Programu na podporu škol a školských zařízení v oblasti prevence rizikových typů chování bude možná v době od 25. ledna 2021 do 12. února 2021 do 12.00 hodin.

V této lhůtě je nutné žádost doručit na adresu: Zlínský kraj, Krajský úřad Zlínského kraje, Odbor školství, mládeže a sportu, třída T. Bati 21, 761 90 Zlín, případně zaslat pomocí datové schránky (ID datové schránky Zlínského kraje: scsbwku).

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x