Na scénu! Herci zlínského divadla oslaví návrat na jeviště premiérou

Herci zlínského divadla oslaví návrat na jeviště premiérou. Foto: Marek Malůšek
ZLÍN - Chvíle, na kterou všichni divadelníci už půl roku netrpělivě čekají, je konečně na dohled. Nová rozvolnění protipandemických opatření dovolí po dlouhých sedmi měsících otevřít kulturní instituce. Dočká se i Městské divadlo Zlín.

Návrat na prkna, která znamenají svět, oslaví zlínští divadelníci stylově – premiérou komedie Harold a Maude, kterou divadlo uvede2. června ve Studiu Z. „Postupně v červnu nabídneme divákům osvědčené hity – Splašené nůžky, Testosteron, Saturnina, Sluhu dvou pánů, Poprask na laguně nebo muzikál Noc na Karlštejně. Hraní venku na naší letní scéně bychom rádi zahájili 26. června premiérou komedie Poslední ze žhavých milenců,“ popsal umělecký šéf MDZ Patrik Lančarič s tím, že naplno se letní scéna za divadlem rozehraje v srpnu.

Hraní ale bude mít svá omezení. „Můžeme naplnit jen 50 % kapacity každého sálu. Diváci, kteří k nám zavítají, budou muset respektovat podmínky stanovené vládou. Budou muset mít doklad o očkování nebo platný antigenní test a respirátor. Proto jsme nasadili jen tituly na tzv. volnou kasu, nikoli plánovaná představení pro předplatitele. Takto dáváme opravdu šanci všem se o návštěvě divadla svobodně rozhodnout,“ vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek.

Dluhy vůči předplatitelům divadlo vyrovná, sezónu začne s čistým štítem

Kvůli protiepidemickým opatřením s sebou stále MDZ nese dluhy vůči nejvěrnějším divákům – předplatitelům. Slíbená a neodehraná představení se začala vršit v únoru 2020. „Za tu dobu jsme vymysleli a postupně zahodili několik plánů, jak své závazky dodržet. Bohužel vše překazila druhá vlna covidu a opětovné zavření kulturních institucí,“ uvedla šéfka vnějších vztahů MDZ Blanka Kovandová.

Po dlouhém zvažování jsme dospěli k tomu, že chceme od září 2021 začít novou sezónu s čistým štítem a se zbrusu novou nabídkou. Proto jsme se rozhodli, že stávajícím předplatitelům vrátíme poměrnou část peněz za neodehraná představení. Moc si ale přejeme, aby nám zachovali věrnost a předplatné si pro novou sezónu obnovili,“ vysvětlil ředitel Petr Michálek. Toto rozhodnutí se týká jak sezónních předplatitelských skupin 1 – 9, tak i ročních předplatenek R1 a R2.

Ne všechny inscenace, které naši předplatitelé nemohli navštívit, se podaří udržet do příští sezóny. Plánujeme ale, že Poprask na laguně a Osobní poplach na programu zůstanou a sezónní předplatitelé, kteří je neviděli, je budou moci navštívit za zvýhodněnou cenu,“ dodal ředitel divadla s tím, že inscenace Glorie, Smrt obchodního cestujícího a Jednou budem dál divadlo z programu stáhne, protože jejich opětovné zkoušení by nebylo ekonomické.

Pokladna MDZ se otevře 19. května a nové předplatné začne divadlo nabízet 31. května. Od konce května si mohou předplatitelé přímo na pokladně vyzvednout peníze za neodehraná představení ze staré předplatenky a ihned si zakoupit nové předplatné. Nevyčerpané bonusy pak mohou uplatnit třeba k nákupu představení, která divadlo chystá tzv. „na volnou kasu“ v červnu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x