Na vlakových nádražích ve Zlínském kraji se opět chystá otevírání půjčoven kol

Od května se otevírají půjčovny kol ČD Bike. Foto: ČD
ZLÍNSKÝ KRAJ - Po delší zimní přestávce vyvolané koronavirovou pandemií se od soboty 1. května znovu otevřou půjčovny kol ČD Bike. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí Českých drah Robert Pagan.

V letošní turistické sezoně bude tato oblíbená služba fungovat v celkem 70 železničních stanicích napříč všemi kraji České republiky. K letošním novinkám patří otevření nové půjčovny v Jeseníku, znovuotevření pobočky v Třebíči a rozšíření možností zapůjčení kol ve stanicích Ústí nad Orlicí město a Jihlava. Ve Zlínském kraji budou půjčovny fungovat na vlakovém nádraží v Kroměříži, Otrokovicích, ve Starém Městě u Uherského Hradiště a ve Valašském Meziříčí.

České dráhy také reagují na rostoucí zájem o vypůjčení elektrokol. Tuto možnost budou mít zákazníci už ve 22 stanicích. Sezona většiny půjčoven je plánovaná do 31. října, šest poboček bude mít v případě dobré epidemické situace otevřeno i po tomto datu.

Půjčovny kol Českých drah se původně měly otevřít 1. dubna, v souvislosti s opatřeními proti šíření epidemie covid-19 byl ale start letošní sezony podobně jako loni o několik týdnů posunut. „Epidemická situace se během jara zlepšila, a protože máme z loňského roku zpětnou vazbu od našich zákazníků, že mají o tuto službu velký zájem, rozhodli jsme se naše cyklopůjčovny otevřít od 1. května,“ upřesnila Jana Rotreklová, manažerka projektu ČD Bike. Dodala, že velký důraz bude i letos věnován hygienickým opatřením. „Všechna kola proto po každé výpůjčce důkladně vydezinfikujeme a samozřejmě očistíme i přilby a další vybavení,“ dodala Rotreklová.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x