Na Zlínském filmovém létě letos nejvíc „frčel“ akční film

Zlínské filmové léto letos přilákalo přes tři tisíce diváků. Foto: zlin.eu
ZLÍN – Na další filmové projekce pod širým nebem se Zlíňané podívají zase až za rok, letošní Zlínské filmové léto je totiž už minulostí. Bylo ale velice úspěšné. Filmy s nezaměnitelnou atmosférou pod hvězdami si na pěti různých místech užilo přes tři tisíce diváků.

Filmové projekce pod širým nebem v rámci Zlínského filmového léta si Zlíňané oblíbili. Že patří letní kino ve Zlíně k vyhledávanému způsobu trávení volného času, potvrdila statistika divácké návštěvnosti. „Zlínské filmové léto má za sebou pátý ročník, kterému přálo jak počasí, tak dobrý výběr filmů. Díky tomu přišlo do venkovních kin na tři tisíce diváků, což nás coby organizátory velmi potěšilo,“ řekl primátor města Zlína Jiří Korec.

V tomto roce se ve Zlíně promítalo v průběhu měsíců června, července a srpna na několika místech – v sadu Svobody u zlínského zámku, v parku Komenského, na fotbalových hřištích v Přílukách a Malenovicích a poprvé také na discgolfovém hřišti v Centrálním parku na Jižních Svazích.

Nejvíce diváků dorazilo na akční film Rychle a zběsile 9, který se promítal na fotbalovém hřišti v Malenovicích. Tuto projekci pod širým nebem zhlédlo celkem 540 diváků. Jednalo se současně o nejvyšší návštěvnost ze všech rotujících letních kin ve Zlíně. Oblíbeným místem, kde si návštěvníci vychutnávali pohodovou letní atmosféru, byl bezesporu park Komenského. Zde byla průměrná návštěvnost 300 diváků. O padesát diváků více nad průměr do parku nalákal český film Bábovky, inspirovaný stejnojmennou knihou Radky Třeštíkové.

Letní kino letos divákům nabídlo sérii 12 filmů pod širým nebem, kterou na konci června zahájil světový trhák Joker. Projekce dále pokračovaly například životopisným dramatem Šarlatán oceněným Českým lvem, fantaskním muzikálem Rocketman o Eltonu Johnovi nebo romantickým dramatem Judy o hollywoodské hvězdě Judy Garlandové. Nechyběly ani oblíbené animované komedie pro celou rodinu jako Frčíme či Duše.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x