Na zlínském kopci snů se chystá 2. ročník Zlínského filmového víkendu

Foto: Zlín Film Festival
ZLÍN – Areál Filmových ateliérů na Kudlově bude od 15. do 17. září patřit filmovým nadšencům. V pořadí 2. ročník Zlínského filmového víkendu přinese ohlédnutí za nejlepšími filmy letošního Zlín Film Festivalu, exkurze po zajímavých místech ateliérů, besedu s polárníkem i netradiční venkovní projekci u táboráku.

Po úspěšném prvním ročníku jsme se rozhodli i letos nabídnout rodinám s dětmi příležitost navštívit zajímavá místa na Filmových ateliérech, nahlédnout pod pokličku filmové tvorby a zhlédnout vybrané filmy z letošního festivalu, které určitě stojí za to vidět,“ uvedla za organizátory umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Na programu budou například snímky Dancing Queen, Suprákovi, Mořská záře, Tonda, Slávka a kouzelné světlo nebo venkovní projekce českého filmu Děti Nagana spojená s táborákem a opékáním špekáčků. Netradičního uvedení snímku se zúčastní i režisér snímku Dan Pánek.

Perličkou v programu bude projekce filmu Titina, psí polárnice, který si z letošního festivalu odvezl hned dvě ocenění. Po jeho promítání se uskuteční beseda se speciálním hostem – legendárním polárníkem a prvním Čechem, který dobyl severní pól – Miroslavem Jakešem.

V průběhu všech tří dnů budou k dispozici pro zvídavé děti i jejich rodiče interaktivní filmové workshopy Zoetrophia nebo exkurze do Kabinetu filmové historie, filmových laboratoří a dalších zajímavých míst na Filmových ateliérech.

Vstupné na jednotlivé filmové projekce bude 100 Kč na osobu. Na exkurze a besedu 100 Kč, ale děti do 12 let je budou mít možnost absolvovat zdarma. Na krátká animovaná pásma, která běží po celý den, je vstup volný bez předchozí rezervace,“ dodala tisková mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x