Nadace Tomáše Bati ocení zlínské herce

Radovan Král v roli Tomáše Bati juniora. Foto: Městské divadlo Zlín
ZLÍN – Ještě dnes mají diváci možnost navštívit poslední letošní reprízu inscenace Baťa III., která se odehrává v netradičních prostorách Památníku Tomáše Bati. Představení navíc okoření slavnostní předání pamětních medailí.

Dočasné loučení se závěrečným dílem z trilogie o dynastii Baťů se ponese ve slavnostním duchu. Během večera totiž herci i realizační tým převezmou od Nadace Tomáše Bati pamětní medaili.

Oceňuji jedinečný přístup Dodo Gombára, kterému se podařilo vystihnout podstatu osobnosti Tomáše Bati juniora stejně autentickým způsobem, jako tomu bylo u jeho otce Tomáše Bati zakladatele. S Tomášem Baťou juniorem jsem dlouhé roky spolupracoval a musím se přiznat, že v některých momentech představení jsem měl pocit, jako bych jej viděl znovu. Měl opravdu výjimečně energickou povahu a jsem rád, že tuto energii představitel hlavní role dokázal navnímat a ztvárnit,“ uvedl ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev.

Titulní roli Tomáše Bati juniora nastudoval Radovan Král, v dalších rolích se objevují Marie Vojtěchová, Pavel Vacek a Štěpán Princ. Autorem scénáře a režisérem inscenace je Dodo Gombár, který je mimo jiné podepsaný také pod titulem Baťa Tomáš, živý.

Městské divadlo Zlín se věnuje baťovskému tématu dlouhodobě. Po inscenaci Baťa Tomáš, živý, která měla premiéru v roce 2014 a vyprávěla o životě Tomáše Bati, zakladatele, na jevišti ožil v roce 2017 také příběh Jana Antonína Bati v inscenaci Já, Baťa. Tečkou za celou ságou je právě současný site-specific projekt Baťa III. Uveden byl při příležitosti oslav 700. výročí první zmínky o Zlíně.

Další reprízy inscenace Baťa III. jsou v plánu až v květnu roku 2023.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x