Nadměrný náklad přiveze do Otrokovic víceúčelový objekt pro dopravní hřiště. Kdy?

Vizualizace dopravního hřiště v Otrokovicích
OTROKOVICE - V rámci stavby víceúčelového objektu dětského dopravního hřiště nastoupí v pondělí 10.1. a úterý 11.1. do akce těžká technika. Ta na místo uloží modulární systém, ze kterého je stavba složena. Akce si vyžádá průjezd nadměrného nákladu sídlištěm Trávníky, ulicemi Hlavní a Lidická. V místě průjezdu platí dočasné dopravní značení, zejména zákaz zastavení.

Vozidla nesmí parkovat jinde než na parkovacích místech. Znemožnily by průjezd nadměrného nákladu. Návoz bude probíhat oba dny vždy od 8 do 16 hodin. V době průjezdu nadměrného nákladu bude provoz v daném úseku regulován strážníky Městské policie Otrokovice.

„Stávající budovy skladu a učebny byly dožité a jejich stavebně technické uspořádání a konstrukční řešení neumožňovalo celoroční provoz. Rekonstrukce budov nebyla reálná s ohledem na jejich stavebně technický stav. Proto bylo přistoupeno k výstavbě nové jednopodlažní budovy, která je zhotovena z modulárního systému. Ten je na místo potřeba dopravit prostřednictvím těžké techniky,“ vysvětlil důvody bourání a výstavby nové budovy Erik Štábl z odboru rozvoje města.

Nového zázemí v areálu dopravního hřiště přinese vyšší standard, zlepší využití a umožní rozšíření aktivit zájmového vzdělávání. Díky nové budově bude moci být zázemí dopravního hřiště využíváno prakticky celoročně.

Dětské dopravní hřiště slouží k dopravní výchově základním školám a přes letní prázdniny je hojně využíváno pro příměstské tábory. Děti si zde mohou procvičit nejen jízdu na kole, ale také dopravní značení, nebo si upevnit znalosti správného chování v provozu na silnicích. „Dětské dopravní hřiště slouží nejen Otrokovicím, ale dojíždí sem i školy z celého Zlínského kraje a široká veřejnost. Jde o investici s mimořádně významným regionálním dopadem,“ uzavřela starostka Hana Večerková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x