Náklaďák na sedm hodin zablokoval silniční tah na Slovensko

Nehoda nákladního vozidla zablokovala silniční tah na Slovensko na téměř sedm hodin. Foto: KŘP ZK
VSETÍNSKO – Na první pohled hrůzostrašná dopravní nehoda se stala včera v odpoledních hodinách na Vsetínsku ve směru na Slovensko. Havarovaný nákladní automobil zablokoval komunikaci na téměř sedm hodin. Řidiči se naštěstí nic nestalo.

V úterý 20. července odpoledne o půl čtvrté došlo na silničním tahu I/35 vedoucí na Slovensko v katastru obce Horní Bečva k havárii nákladního automobilu s návěsem, který přepravoval klády. Čtyřiadvacetiletý zahraniční řidič jel směrem na Slovensko, při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou zřejmě podlehl mikrospánku a vyjel mimo cestu, kde narazil do svodidla. Poté nákladní souprava dostala smyk, převrátila se na bok přes celou šíři komunikace a začala hořet. „Řidič naštěstí vyvázl bez zranění. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Na nákladním automobilu a návěsu vznikla škoda 3 700 000 korun,“ uvedla tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Simona Kyšnerová.

Komunikace byla téměř sedm hodin zcela neprůjezdná a policisté museli odklánět provoz jinými směry. Nehodu nyní vyšetřují vsetínští dopravní policisté.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x