Náměstí Míru na tři dny opanuje Kejklířský jarmark

Kejklířský jarmark zaplní náměstí Míru od čtvrtka do soboty. Foto: Město Zlín
ZLÍN – Náměstí Míru ožije už zítra třídenním Kejklířským jarmarkem. Tradiční trh řemeslných výrobků, občerstvení a kvalitního burčáku bude otevřen denně od 8 do 18 hodin, a to až do soboty 10. září.

Oblíbený jarmark, který připravilo oddělení cestovního ruchu zlínského magistrátu, zpestří také doprovodný program a atraktivní podívaná na práci řezbářů.

Řezbářské sympozium, které pořádáme ve spolupráci s Odborem městské zeleně, se stalo velmi oblíbenou součástí našich jarmarků. Jsme rádi, že i na letošní Kejklířský jarmark přijalo pozvání několik šikovných řezbářů a lidé tak mohou být přítomni u vzniku dřevěných děl,“ uvedla Pavla Julinová z oddělení cestovního ruchu a dodala, že sochy vytvořené na jarmarcích postupně rozšiřují vánoční betlém nebo nacházejí svá umístění na dětských hřištích ve městě.

Návštěvníky Kejklířského jarmarku potěší i řada pěveckých a tanečních vystoupení. Koncertní vystoupení přislíbila například Markéta Vodičková a Filip Vítů, Tempus – středověký rock, Jarda Bobowski & Kamil Dyják a spol. a Eliška Lajdová.

Organizátoři mysleli také děti. Ty čeká zábava v podobě hudebních interaktivních her, žonglování a kouzlení a také výběr z žonglérských workshopů, kreativních dílniček a deskových her. Aktivnější z nich mohou vyzkoušet sportovní a pohybová stanoviště, trampolíny či skákací boty. Jarmark ukončí v sobotu v 18 hodin diskotéka DJ Luďka Malára.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x