Namol opilý výtržník vytáhl na majitele restaurace nůž a vyhrožoval mu smrtí

Foto: Policie ČR
ZLÍNSKO - Osmačtyřicetiletý muž ze Zlínska ve čtvrtek večer ve venkovním prostoru restaurace v Luhačovicích nejprve napadl dalšího hosta a poté vytáhl nůž na majitele podniku a vyhrožoval mu, že ho zabije. Po tomto incidentu skončil agresor ve vazbě a nyní mu hrozí tři roky za mřížemi.

Několikrát trestaný výtržník navštěvoval inkriminovanou restauraci často a konzumoval tam alkohol. Pod jeho vlivem potom vyvolával rozepře s ostatními hosty i s majitelem. Ve čtvrtek fyzicky napadl o pět let staršího muže, načež ho majitel restaurace vykázal ven.

Muž se ale vrátil pro zapomenutou bundu. Po jejím oblečení vytáhl nůž a mířil jím na majitele restaurace, který před ním ze strachu utekl a přivolal policisty,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté muže vypátrali ve vedlejší restauraci a našli i nůž, který mezitím zahodil. Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu 3,7 promile alkoholu.

Policisté ho zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ pokračovala Kozumplíková.

V následujících dnech kriminalisté po absolvování nutných úkonů trestního řízení sdělili recidivistovi podezření ze spáchání dvou trestných činů a soudkyně okresního soudu rozhodla o jeho vzetí do vazby.

Za výtržnictví a nebezpečné vyhrožování teď může strávit za mřížemi další tři roky,“ dodala policejní mluvčí s tím, že recidivista už má v rejstříku trestů celkem 14 záznamů.

Trestaný byl zejména pro násilnou trestnou činnost. Z posledního výkonu trestu ho propustili před rokem.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->