Náročné úterý uherskohradišťských hasičů. Další dopravní nehoda a požár smuteční síně

Požár v Boršicích. Foto: HZS ZK
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Plné ruce práce měli v úterý odpoledne uherskohradišťští hasiči. Po tragické dopravní nehodě na silničním tahu I/50 nejdříve hasili požár smuteční síně v Boršicích a poté zasahovali u další dopravní nehody, tentokrát v Ostrožské Nové Vsi.

Krátce před druhou hodinou odpolední přijali hasiči oznámení o požáru střechy budovy smuteční síně v Boršicích. Na místo bylo vysláno šest jednotek profesionálních hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Po příjezdu do areálu místního hřbitova byla střecha budovy celá v plamenech. Hasiči v dýchací technice zahájili hasební práce a pomocí šesti hasebních proudů vody měli požár za chvíli pod kontrolou,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková a dodala, že v době vzniku požáru nebyl nikdo zraněn.

Hasiči následně rozebrali střešní konstrukci smuteční síně a dohasili skrytá ohniska. Škody půjdou odhadem do několika milionů korun.

Zanedlouho zasahovali hasiči u dopravní nehody v Ostrožské Nově Vsi, kde se u místní benzínové čerpací stanice v ulici Osvobození střetla dvě osobní auta. Jedno z nich skončilo na boku. Posádce tak hasiči museli pomoci vystoupit ven z vozidla.

V každém z vozidel cestovali dva lidé. V péči zdravotnické záchranné služby skončili dva zranění, které posádka sanitky převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ uvedla Lucie Javoříková.

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. „Po nárazu došlo k velkému úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem,“ dodala Javoříková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x