Náročný alkoholový víkend. Rekordman nadýchal 3,5 promile

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Policisté na Zlínsku měli pernou neděli - během dne odhalili hned tři silně opilé řidiče. Všichni nadýchali více než dvě promile alkoholu a přišli o řidičský průkaz.

Rekordmanem byl ovšem čtvrtý, osmatřicetiletý řidič, který už v pátek po sedmé hodině ráno při jízdě ze Slavičína do Štítné nad Vláří přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem.

Dechová zkouška u něj ukázala téměř 3,5 promile alkoholu. Vozidlo, které řídil, nemělo už více než půl roku platnou technickou kontrolu,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že muž při nehodě utrpěl lehké zranění.

V neděli před pátou hodinou ráno projížděla policejní hlídka Valašskými Klobouky. Když policisté uviděli, že řidič při vyjíždění z parkovacího místa narazil do vedle zaparkovaného vozidla a z místa chtěl odjet, zastavili jej a zkontrolovali. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,7 promile alkoholu.

Osmatřicetiletý řidič přiznal, že před jízdou pil alkohol. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali,“ pokračovala Kozumplíková.

Ve stejný den, jen o pár hodin později, přijali policisté v Otrokovicích oznámení o pravděpodobně podnapilém řidiči za volantem vozidla Suzuki. Na místě určili, že se jedná o čtyřiapadesátiletého muže, který má rozhodnutím příslušného úřadu zakázáno řídit již od roku 2005 a za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl již v roce 2021 podmíněně odsouzen.

Při své nebezpečné jízdě byl navíc pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,35 promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí.

Třetím podnapilým řidičem byl v pondělí krátce po půlnoci sedmadvacetiletý cizinec, který řídil vozidlo Volkswagen v obci u Luhačovic. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,08 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Všichni čtyři řidiči jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí peněžitý trest, zákaz řízení nebo trest odnětí svobody až na jeden rok, v případě způsobení dopravní nehody je potom možný trest odnětí svobody až tříletý.

Řidič v Otrokovicích je podezřelý také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s možným trestem odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Monika Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x