Náročný požár zaměstnal v Kroměříži čtyři jednotky hasičů

Úterní požár v Kroměříži naplno zaměstnal hasiče. Foto: HZS Zlínského kraje
V úterý krátce po sedmé hodině večer přijali hasiči informaci o požáru přístřešku v Kroměříži na ulici Erbenovo nábřeží. K události byly postupně vyslány cisterny profesionálních hasičů stanice Kroměříž a jednotky dobrovolných hasičů města Kroměříž.

„V době jejich příjezdu na místo byl objekt kompletně v plamenech. Jednalo se o přístřešek, pod kterým bylo požárem zasaženo také větší množství uskladněného palivového dřeva a dalšího materiálu. Okamžitě jsme natáhli několik útočných proudů a požár během několika minut lokalizovali,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Zasažený materiál však bylo nutné postupně rozebírat a dohašovat skrytá ohniska, což bylo velmi fyzicky náročné a možné pouze v dýchací technice. Velitel zásahu si proto dodatečně povolal také posilové jednotky dobrovolných hasičů z Hulína a Chropyně.

Po vyloučení dalšího nebezpečí a kontrole prostor termokamerou byla ve 23:50 hodin ohlášena likvidace požáru. Na místo byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který zahájil šetření příčiny vzniku události.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x