Násilník na ulici zkopal bývalou přítelkyni a pak ji okradl

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Ve vazební věznici skončil pětatřicetiletý muž, který v centru Zlína fyzicky napadl a poté okradl svou o osm let mladší bývalou přítelkyni. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Pětatřicetiletý muž v centru Zlína pod vlivem alkoholu nejprve slovně a poté i fyzicky napadl svou bývalou přítelkyni a ukradl jí peněženku. Kriminalisté ho obvinili z krádeže, ublížení na zdraví, výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by mohl strávit až osm let.

Muž potkal ženu v ulici Kvítková ve Zlíně a začal ji vulgárně napadat v souvislosti s jejich vztahem. Žena se snažila utéct, ale to se jí nepodařilo. Násilník ji dohnal a začal ji kopat do celého těla. Nakonec se jí podařilo využít okamžiku, kdy jí muž vytrhl z rukou kabelku s peněženkou a platební kartou, zastavila projíždějící vozidlo a nastoupila do něj. Společně s řidičkou z místa odjely a čekaly na příjezd policistů.

„Policisté prvosledové hlídky podle popisu vypátrali útočníka nedaleko místa napadení. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, u ženy potom 0,64 promile. Muž skončil nejprve v protialkoholní záchytné stanici, poté v policejní cele,“ konstatovala Kozumplíková.

Kriminalisté podali po zjištění veškerých informací návrh na jeho umístění do vazby, zejména s ohledem na to, že byl již pětkrát podmíněně odsouzen a nyní byl v podmínce. Navíc reálně hrozilo, že bude opakovat násilné jednání, z něhož ho nyní obvinili. Soudce okresního soudu akceptoval návrh policistů a poslal muže do vazby.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x