Násilník napadl a okradl vlastní matku, hrozí mu až deset let za mřížemi

Ilustrační foto.
ZLÍN – Ve vazební věznici skončil ve čtvrtek 4. listopadu sedmadvacetiletý muž ze Zlína, který několik let opakovaně vyhrožoval a fyzicky napadal svou vlastní matku a babičku. Násilníkovi hrozí až deset let za mřížemi.

Příčinou problémů mladého muže je pravděpodobně jeho drogová závislost. V úterý brzy ráno čekal na svou matku před domem, kde bydlí, a následoval ji do jejího bytu, i když věděl, že si to matka nepřeje. Tam ji několikrát napadl hrubě vulgárními výrazy, poté ji napadal i fyzicky a vyhrožoval, že ji zabije. „Chtěl po ní peníze, násilím jí odcizil platební kartu a vzal jí i mobilní telefon, aby nemohla zavolat policii,“ uvedla tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

Policisty se nakonec podařilo zavolat babičce násilníka, která ho viděla vcházet do bytu a vzhledem k předchozím zkušenostem měla o svou dceru strach.

Muž policistům odmítl otevřít dveře. Protože ale policisté slyšeli z bytu volání o pomoc, dveře vykopli a muže, který se svým agresivním jednáním nepřestal a snažil se napadnout i zasahující policisty, zpacifikovali za pomoci taseru. „Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog naopak pozitivní. Putoval do policejní cely, kde si vyslechl obvinění hned ze čtyř trestných činů,“ dodala Monika Kozumplíková.

Z cely předběžného zadržení muže policisté následně převezli nejprve k vazebnímu zasedání a poté rovnou do vazební věznice v Olomouci.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x