Nebezpečný řidič policistům na Zlínsku nejprve zastavil. Když vystoupili z vozu, šlápl na plyn a ujel

Ilustrační foto
VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Pořádně horké chvilky zažili v neděli v podvečer policisté ve Valašských Kloboukách, kteří pronásledovali ujíždějící vozidlo. Jeho řidič na výzvu k zastavení nejprve reagoval, poté se ale znovu snažil policistům ujet.

Policisté se za řidičem vydali poté, co viděli, jakým způsobem jede po silnici. Navíc tohoto muže znali a měli podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu. Řidič se snažil policistům ujet, jel vysokou rychlostí, ale po světelném znamení „STOP“, které dávali policisté z jedoucího vozidla, zastavil.

Jeden z policistů vystoupil a chtěl zjistit, zda muž před jízdou požil alkohol. Řidič Peugeotu počkal, až policista vystoupí, potom prudce sešlápl plyn a odjel,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policisté začali řidiče pronásledovat a ten po ujetí asi dvoukilometrového úseku zastavil. „Vzhledem k předchozím okolnostem policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní proti oběma pasažérům, protože v tu chvíli nevěděli, zda nejsou ozbrojeni. Několikrát vyzvali posádku k vystoupení z vozidla,“ pokračovala policejní mluvčí.

Čtyřicetiletý řidič opakovaně odmítl dechovou zkoušku a tvrdil, že neřídil. „V průběhu komunikace se choval hrubě, snažil se mluvit cizím jazykem a dělal, že nerozumí. U spolujezdce ukázala dechová zkouška hodnotu vyšší než tři promile alkoholu,“ sdělila Kozumplíková.

Policisté následně vozidlo přemístili mimo vozovku a řidiči, který jim nepředložil doklady k řízení vozidla, další jízdu zakázali. Dva přestupky postoupili příslušnému městskému úřadu k projednání.

Jedná se o neuposlechnutí výzvy policisty a odmítnutí vyšetření, zda není při jízdě ovlivněn alkoholem. Za tyto přestupky ho ve správním řízení čeká pokuta 25 – 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení motorových vozidel,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x