Nedělní nehody ve Zlínském kraji: střet osobáku s motorkou a náraz auta do stromu

Dopravní nehoda u Rackové na Zlínsku. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKÝ KRAJ – Ke dvěma dopravním nehodám vyjížděli krajští hasiči v neděli odpoledne. V jednom případě šlo o havárii osobního automobilu, které narazilo do stromu u Rackové na Zlínsku. Příčinou druhé nehody byl střet motorky s osobním vozidlem u Starého Města.

V neděli kolem 16. hodiny obousměrně uzavřela komunikaci mezi Mladcovou a Rackovou na Zlínsku dopravní nehoda osobního vozidla, které narazilo do stromu. Havárii nahlásil řidič automobilu sám přes zařízení E-call.

Na místo nehody byli krátce po 16. hodině vysláni profesionální hasiči ze stanice Zlín. Ti ihned po příjezdu zajistili vozidlo proti případnému pohybu a provedli protipožární opatření. První pomoc zraněnému spolujezdci již poskytoval okolo jedoucí lékař,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková s tím, že zraněný byl poté zdravotnickou záchrannou službou odvezen do nemocnice.

Krásné počasí vylákalo v neděli na silnice také první motorkáře. To se bohužel neobešlo bez nehody, ke které došlo odpoledne poblíž obce Staré Město na Uherskohradišťsku, kde se srazilo osobní vozidlo s motorkou.

Hasiči za stanice Uherské Hradiště po příjezdu na místo poskytli první pomoc oběma zraněným řidičkám a provedli protipožární opatření. Poté usměrňovali dopravu a pomáhali zdravotnické záchranné službě při ošetřování zraněné motorkářky, která byla poté odvezena do nemocnice,“ dodala Javoříková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x