Nedoklubko přivezlo do Baťovy nemocnice dárky pro předčasně narozené děti

Foto: KNTB
ZLÍN – Zástupkyně organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí, navštívily Baťovu nemocnici. Zdravotníkům předaly praktické dárky pro miminka a jejich maminky.

50 léčivých balíčků, čepičky na doma, mnoho dek a zavinovaček, šátky pro miminka do dlaně nebo potahy na kojicí polštáře pro maminky. Krásnou ruční práci k radosti i užitku předčasně narozeným miminkům a jejich maminkám převzali zdravotníci Novorozenecké JIP a Oddělení intermediální péče Krajské nemocnice Tomáše Bati od zástupkyň organizace Nedoklubko.

Spolupráce s Nedoklubkem je mnohaletá, příjemná a potřebná. Maminky předčasně narozených miminek potřebují vědět, že nejsou samy v tak náročném období pro jejich miminko i pro ně samotné. Nedoklubko nám v péči výrazně pomáhá,“ přiblížila vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Baťovy nemocnice Simona Vyoralová.

Novorozenecké oddělení je spolu s gynekologicko-porodnickým oddělením nedílnou součástí perinatologického centra, jednoho ze dvanácti v České republice. Zde je poskytována vysoce specializovaná péče o nejzávažnější stavy vyskytující se v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí jak u matky, tak i plodu či novorozence.

Na našem oddělení přichází na svět ročně přibližně 2200 –⁠ 2500 dětí, z toho se zhruba 10 % narodí předčasně,“ vysvětlil primář Neonatologického oddělení krajské nemocnice Jozef Macko.

Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné nebo s vrozenými vývojovými vadami.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x