Nejhorší start do ligy od roku 2010. Sledge hokejisté Zlína získali ze dvou zápasů jenom bod

Sledge hokejisté Zlína z úvodních dvou extraligových zápasů vytěžili jen bod. Foto: Petr Koval
ZLÍN - Sledge hokejistům Zlína úvodní dvojzápas nové extraligové sezony příliš nevyšel. Hráči SHK LAPP nejprve podlehli Spartě 3:4 po samostatných nájezdech a na druhý den nestačili na Karlovy Vary. S úřadujícími šampiony doma padli 2:4 a s jedním bodem jsou na předposlední sedmé pozici.

V úvodních dvou zápasech sezony jsme zjistili věci, na kterých musíme dále pracovat. Zápasů je před námi ještě celkem dost, takže to určitě můžeme napravit. Budeme se snažit. Další věc je, že se musíme scházet v kompletní sestavě,“ uvedl zlínský trenér Tomáš Sedláček.

Jeho tým na sobotní prohru se Spartou navázal také v nedělním 2. kole domácí soutěže, když podlehl úřadujícím šampionům z Karlových Varů 2:4. Moravané podobně jako s Pražany vedli o dva góly, k bodovému zisku to ale nevedlo. Hattrickem se za Západočechy blýskl kapitán Geier, jenž zkazil debut zlínské posile v brankovišti Pastuchovi. „I tak ale podal výborný výkon. Zápas odchytal velmi dobře. Žádný z gólů nepadá na jeho hlavu,“ upozorňuje Sedláček.

Bez absentujících forvardů Dávida Kormana a Martina Joppy, loňského nejlepšího střelce ligy, tak Zlín zažívá nejhorší start do ligy od roku 2010.

Sice jsme vedli 2:0, ale Vary jsou velmi kvalitní tým. Poté jsme udělali nějaké chyby, které soupeř dokázal potrestat. V závěru bych řekl, že nám docházely síly. Hráli jsme na menší počet lidí, než bych si představoval,“ prohlásil Sedláček.

Se Spartou vedli Zlíňané 2:0 a 3:1, přesto nakonec berou sledge hokejisté LAPP Zlín pouze bod. V prvním kole nového ročníku v posledních deseti minutách dvakrát inkasovali, gólově se neprosadili ani v nájezdech a padli 3:4. K výhře nepomohly ani dva góly Zdeňka Hábla.

Myslím si, že jsme ztratili dva body. Před třetí třetinou jsme vedli 3:1 a řekli si, že musíme tu třetinu ještě nějakým způsobem odehrát. Jenže pak bohužel přišla pětiminutovka, kdy jsme přestali hrát, čehož Sparta využila. Na konci zápasu jsme sice měli tlak, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól. V nájezdech jsme poté bohužel prohráli. Je škoda ztraceného vedení 3:1, ale stalo se a my se toho příště musíme vyvarovat,“ dodal Sedláček.

Liga pokračuje 8. října na ledě posledních Českých Budějovic.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x