Nejmodernější způsob nákupu jízdenek přichází do Zlínského kraje. Start provozu je v plánu už letos v létě

Ilustrační foto
ZLÍNSKÝ KRAJ - Kde si koupit jízdenku, jakou si zvolit nebo jak za ni zaplatit. Podobné otázky již brzy nebudou muset řešit cestující ve Zlínském kraji. Koordinátor veřejné dopravy zahájil spolupráci se švýcarskou společností FAIRTIQ, která je světovým technologickým lídrem v placení jízdného. Start provozu se předpokládá letos v létě.

Nejmodernější způsob nákupu jízdenek přichází do Česka a přímo i do Zlínského kraje, který zahájil spolupráci se společností FAIRTIQ. Systém bude velmi jednoduchý. Před zahájením cesty bude stačit jedno tzv. swipnutí – přejetí prstu po obrazovce telefonu se systémem iOS nebo Android – a aplikace už vyřeší zbytek.

Nikde si nebudeme muset kupovat jízdenku, nebudeme se muset nikde odbavovat. Mobilní aplikace nám spočítá linky, přes které pojedeme, a následně navrhne cenu, která bude vždy nižší než denní jízdenka buď v cenovém tarifu konkrétní dopravní společnosti nebo v tarifu Zlínského kraje,“ informoval jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář.

Aplikaci FAIRTIQ používá skoro milion cestujících denně, funguje na celém území Švýcarska a Lichtenštejnska, ve vybraných regionech Rakouska, Německa a Francie.

Bude třeba mít spárovanou platební kartu s mobilní aplikací. V praxi to bude fungovat tak, že se řidič nebo kontrolor podívá na mobilní aplikaci, kterou budu muset mít aktivní,“ pokračoval Štětkář.

Samozřejmě i nadále bude možné zakoupit jízdenku běžným způsobem, tedy u řidiče, nebo v předprodeji. Ostrý start používání aplikace je naplánován na červen letošního roku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x