Nejoblíbenější jména v Hulíně v roce 2022? Pro chlapce biblická, u holčiček zvítězila Viktorie

Foto: Kateřina Nosková
HULÍN – V roce 2022 se v Hulíně narodilo celkem 62 dětí, což je o pět více než v předchozím roce. Poměr mezi chlapci a děvčátky byl vzácně vyrovnaný – na svět zde přišlo 31 chlapců a 31 děvčat.

Rodiče dětí narozených v roce 2022 v Hulíně měli do značné míry jednotný vkus. U chlapců vedla jména Adam, Josef, Jan, Vojtěch, Václav a Štěpán, u děvčátek pak zaznamenala vítězství příznačně Viktorie. Kromě Viktorií přibyla v minulém roce také řada Terezek, toto jméno tak obsadilo pomyslnou druhou příčku. Naopak exotická či neobvyklá jména matrika v Hulíně nezaznamenala žádná.

Doba Esmerald, Kevinů a jiných filmových hrdinů je, doufejme, už zažehnaná. Méně obvyklá jména ale pro své potomky rodiče stále vybírají. Od loňského roku tak máme ve městě třeba další Eleonoru,“ prozradila matrikářka a vedoucí Odboru vnitřních věcí hulínské radnice Vladimíra Obdržálková.

Vkus a preference u jmen se u rodičů nově narozených dětí z Hulína rok od roku mění. Třeba v roce 2021 přibylo nejvíce Jakubů a Davidů, mezi děvčátky to pak byly Klárky a Elišky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x