Největší investiční akce za posledních 20 let v Hulíně finišuje. Nová Sokolovna by měla být hotová v září

Vizualizace budoucího vzhledu Sokolovny v Hulíně. Foto: Město Hulín
HULÍN – Přibližně za půl roku by v Hulíně měla být dokončena největší investiční akce města za posledních 20 let. Rekonstrukce Sokolovny začala v roce 2023, náklady dosáhnou výše přibližně 150 milionů korun.

Původně zchátralý objekt se postupně proměňuje v moderní centrum, které bude sloužit ke společenským a kulturním účelům. Po dokončení budou mít uživatelé k dispozici tři sály, prostory na občerstvení, zcela nové sociální a technické zázemí. V těsné blízkosti objektu vznikne parkoviště pro přibližně 50 automobilů.

Současná složitá doba příliš nepřeje velkým projektům, přesto jsme nalezli dostatek odvahy a do rekonstrukce Sokolovny se pustili. I když se v průběhu akce objevily různé komplikace, směřujeme k jejímu dokončení,“ prohlásil starosta Hulína Jaromír Žůrek.

Součástí projektu jsou i technologie šetrné k životnímu prostředí, jako jsou například rekuperace vzduchu, což je zpětné získávání tepla ze vzduchotechniky určené pro výměnu vzduchu a vytápění, nebo fotovoltaická elektrárna o výkonu 18,81 kWp pro výrobu elektrické energie s možností dodávání přebytku elektrické energie do sítě.

Očekávání veřejnosti jsou v souvislosti se Sokolovnou veliké. Věřím, že využívání nového kulturního centra bude po dokončení ze všech stran žádané. Již dnes se naši senioři těší na Akademii 3. věku v nových prostorách a výrazně se zvětší prostor pro pořádání plesů,“ uvedl Jaromír Žůrek.

Dokončení největší investice za poslední desítky let připadá na rok, kdy si město Hulín připomene výročí 800 let od první písemné zmínky, což by mohlo být symbolickou třešinkou na pomyslném dortu letošních oslav. Uživatelům by se Sokolovna měla otevřít letos v září.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x