Největší pták Austrálie se promenoval na turistické stezce v Malenovicích. Jak se tam dostal?

Foto: Městská policie Zlín
ZLÍN – Nečekaného setkání se v sobotu 22. října dostalo náhodnému kolemjdoucímu, který šel po turistické stezce poblíž Svaté vody ve zlínských Malenovicích. Do cesty mu totiž vstoupil velký opeřenec, který je pro naše končiny velice netypický.

Překvapený kolemjdoucí proto ihned vytočil linku 156 a o nečekaném setkání vyrozuměl městskou policii. „Na místo tak vzápětí zamířila hlídka z místního okrsku,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Netrvalo dlouho a strážníci zjistili, že se jedná o krásný exemplář pštrosa, konkrétně emua hnědého, který je druhým největším nelétavým ptákem světa a největším původním ptákem Austrálie.

V tomto případě se ovšem pštros nezatoulal ke Svaté vodě až z kontinentu protinožců, nýbrž zmizel z výběhu místního chovatele. „Strážníci jej proto s využitím místní a osobní znalosti kontaktovali a pětatřicetiletý muž se vzápětí dostavil na místo,“ pokračoval zástupce ředitele zlínské městské policie.

Po úspěšném odchytu tak ještě následovalo společné památeční foto do okrskové kroniky.

Pokud se rozhodnete věnovat chovu zvířat, nepodceňte povinnost učinit opatření proti jejich úniku. Její porušení je přestupkem, na nějž pamatuje zákon na ochranu zvířat proti týrání až stotisícovou pokutou,“ upozornil chovatele Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x