Německé a izraelské olympijské veslaře oblékla zlínská designérka

Sportovní kolekce pro německé a izraelské veslaře vytvořila zlínská designérka. Foto: utb.cz
ZLÍN – Olympijské hry v Tokiu budou mít zlínskou stopu. A to díky designérce a výtvarnici z Univerzity Tomáše Bati Zuzaně Oharek Bahulové, která vytvořila dresy pro veslařské týmy Německa a Izraele.

Kolekce pro německý veslařský tým se skládá z vesty, elastických kalhot, trička a dresu. Dominantním motivem kolekce je orlice, ve které je zobrazen bambus. Ten je lehce překryt německou národní trikolorou. Motivem bambusu chtěla Zuzana Oharek Bahulová znázornit respekt Němců k japonské symbolice.

„Na straně kombinézy je orlice umístěna tak, aby byla snadno patrná během závodu pro kameramany, potažmo diváky. Díky tomu snadno rozpoznají, k jaké národnosti závodníci patří,“ popisuje Zuzana Oharek Bahulová a dodává: „Tento motiv přijali Němci jako tradici od her v Londýně přes Rio až do Tokia. Na tuto myšlenku jsem přišla právě díky tomu, že jsem sama závodně veslovala a dobře vím, kde je motiv po dobu závodu nejlépe vidět.“

Kolekce pro paralympijský veslařský tým Izraele vychází z národních barev, kterými jsou světle modrá a bílá. „Na samotném designu jsem úzce spolupracovala se samotnými veslaři. Mezinárodní spolupráce mě vždy velmi těší,“ říká zlínská designérka.

Práce pro reprezentanty Německa a Izraele jí zabrala více než rok a výsledek musely schvalovat olympijské federace daných států. Celkově jsou to už čtvrté olympijské hry, na kterých budou k vidění její kolekce. Mezi nejznámější patřila ta pro jamajské bobistky.

V tomto roce Zuzana Oharek Bahulová vytvořila také kolekci oblečení pro mezinárodní veslařskou federaci nebo osobní kolekci pro úřadujícího mistra světa ve skifu Olli Zeidlera. Navrhuje rovněž pro Olafa Tufteho, známého norského veslaře nebo pro maďarský a slovenský národní tým.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x