Neměl peníze na zpáteční cestu domů, a tak kradl, kde se dalo

Ilustrační foto
KROMĚŘÍŽSKO – Před několika dny zahájil vyšetřovatel Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání šestatřicetiletého muže z Prostějovska, a to pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Během krátké doby se vloupal do několika objektů a způsobil škodu za více než padesát tisíc korun.

Šestatřicetiletý muž z Prostějovska přijel pár dní před Vánocemi do Kroměříže kvůli obchodům, které tam měl domluvené. Neměl však peníze na zpáteční cestu domů, a tak se je rozhodl opatřit. Začal na tom pracovat hned v brzkých ranních hodinách. „Nejprve se pokusil vniknout do restaurace, kde rozbil okno, ale dovnitř se nedostal. Vyrušil jej kolemjdoucí muž,“ přiblížila situaci policejní mluvčí Barbora Balášová.

Jeho druhým objektem bylo zaparkované vozidlo. „Vnikl dovnitř. Nic neodcizil, ale auto poškodil,“ pokračovala Balášová.

O něco později se vloupal do hospody, odkud ukradl brambůrky, kofolu a dvě lahve s alkoholem za více než čtyři sta korun. Jako další si pak vyhlédl jednu místní firmu. „Rozbil okno, dostal se dovnitř a z pracovního stolu sebral mobilní telefon za třicet tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí.

To ale pořád není všechno. Přes neobydlený přízemní byt se lapka dostal do chodby a dále do bytu, kde si z obývacího pokoje odnesl finanční hotovost dvanáct tisíc korun, dotykové hodinky, notebook s nabíjecím kabelem a brýle na virtuální realitu.

Při této krádeži byl však přistižen majitelem bytu, který zloděje na útěku začal pronásledovat. Současně přivolal policejní hlídku, která muže zadržela a umístila do policejní cely,“ sdělila Balášová.

Odcizením věcí způsobil muž škodu za více než 45 tisíc korun, poškozením objektů pak za více než 8 tisíc korun.

Obviněný se krádeže dopustil již v minulých letech. Soud mu uložil trest odnětí svobody nepodmíněně v délce padesáti měsíců. Z vězení byl propuštěn loni v srpnu. Nyní mu za jeho jednání hrozí až tři roky za mřížemi,“ uzavřela Barbora Balášová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x