Nešťastný Erik Cais: Jindřiško, já se strašně omlouvám!

ZLÍN – Dvaadvacetiletý jezdec Erik Cais sahal na letošní Barumce po senzaci. Ještě před posledním průjezdem Májovou držel na druhého Jana Kopeckého luxusní dvacetivteřinový náskok. Jenže pak přišla zdánlivě nenápadná lehce pravotočivá zatáčka a všem snům byl konec…

Jindřiško, já se strašně omlouvám!“ Taková byla první slova Erika Caise ke spolujezdkyni Jindřišce Žákové ihned poté, co jeho vozidlo skončilo havarované v příkopě. A pak už následoval jen křik plný zoufalého naštvání, beznaděje a smutku: „Neeee. Neee. Neeee. Neeeeeeeee!!!“

Jak k havárii, která naštěstí skončila bez zranění, vlastně došlo? „Docela mi šlo brzdění, ale nečekal jsem tak kluzký povrch. Přetočilo se to od zadního levého kola a pak už nebylo cesty zpět. V příkopu jsme do něčeho narazili, rozbili kolo, převrátili se a zůstali na boku,“ popsal mladý jezdec nehodu, kterou si asi bude ještě dlouho přehrávat v hlavě.

Cais jel celou Barumku v neskutečné formě a ještě před poslední rychlostní zkouškou na Májové měl na druhého Jana Kopeckého obrovský dvacetivteřinový náskok. Ani sám Kopecký už nejspíš nevěřil, že by mohl Cais o titul přijít. „On (Erik) havaroval? Co na to mám říct… Je to jednoduché. Myslím si, že si zasloužil vyhrát. Je mi hrozně líto, že to Erik na poslední rychlostní zkoušce rozbil. Od včerejší poslední Pinduly tahal za lano a během dnešní etapy byl nepřemožitelný,“ vysekl Kopecký Caisovi poklonu.

Erik Cais by se ve svých dvaadvaceti letech stal v případě výhry historicky nejmladším vítězem Barum Rally. Tím však nadále zůstává Roman Kresta, kterému v roce 2000 při jeho triumfu bylo 24 let.„Udělal jsem malou chybu, která měla obrovský dopad. Všem se velmi omlouvám. Doufám, že se vrátíme silnější,“ řekl v rozhovoru po závodě sice zklamaný, ale už zase bojovně naladěný Erik Cais.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x