Neukáznění návštěvníci zlínské zoo krmí zvířata a porušují zákaz vstupu

Foto: archiv Zoo Zlín
ZLÍN – S nástupem hlavní sezony dochází ze strany návštěvníků zlínské zoo ke stále častějšímu porušování návštěvního řádu. I přes přísný zákaz krmí zvířata a vstupují do zakázaných prostor. Svým chováním ohrožují nejen sami sebe, ale především vzácná zvířata v expozicích.

Poslední případ neukázněných návštěvníků řešili ve zlínské zoo o uplynulém víkendu u expozic slonů, žiraf a dokonce i jaguárů.

Vedení zlínské zoo proto apeluje na návštěvníky, aby nehazardovali se zdravím jejich zvířat. Jídelníček většiny druhů je velmi specifický a „dárky“ od návštěvníků jim mohou velmi uškodit a narušit trávení,“ uvedla zlínská zoo na svém webu.

Lidé se navíc stále častěji nechávají strhnout vidinou dobrodružství a jedinečného snímku, a pronikají proto i do míst, kde už to pro ně může být nebezpečné.„Setkáváme se s tím bohužel i v naší zoologické zahradě. Návštěvníci jdou, nebo dokonce posílají své děti, až za zákazové tabule. Přímý kontakt se zvířetem vypadá lákavě, ale překročení bariéry představuje obrovské riziko, které může vést k vážnému zranění. Příkladů z tuzemských i zahraničních zoo z poslední doby není zrovna málo, přičemž velmi často jsou postiženými děti,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x