Noční můra rodičů. Policisté na dětském hřišti našli injekční stříkačku

Foto: MP Zlín
ZLÍN – Jen máloco je pro rodiče větší noční můrou, než je nález injekční stříkačky na dětském hřišti. O tom, že podobné incidenty se bohužel nedějí jen ve filmech, svědčí událost z minulého týdne.

Také během letních prázdnin pokračují strážníci zlínské městské policie v dlouhodobé akci Jehla, při níž kontrolují dětská hřiště, pískoviště, parky a další odpočinková místa určená primárně pro naše nejmenší. Jak sám název akce napovídá, kontroly jsou zaměřeny především na výskyt potenciálně nebezpečných infekčních předmětů jako použité injekční stříkačky a jehly.

O tom, že má tato činnost smysl, svědčí nález z minulého týdne, který policisté učinili v lokalitě Jižní Svahy na dětském hřišti v ulici Křiby. Za jednou z laviček totiž strážníci našli odhozenou použitou injekční stříkačku s jehlou. Jedná se o první podobný případ po mnoha letech. Někteří mají možná stále ještě v paměti incident z roku 2017, kdy se o použitou injekční stříkačku poranil sedmiletý chlapec i jeho babička nebo událost z roku 2008, kdy se trojice malých děvčátek poranila o nalezenou stříkačkou s jehlou při hře na doktora.

Nabádáme proto rodiče dětí, kteří se svými ratolestmi navštíví dětská hřiště, aby brali v potaz toto potencionální nebezpečí a v případě nálezu infekčního materiálu se ihned obrátili na tísňovou linku Městské policie Zlín na čísle 156,“ uvedl zástupce ředitele zlínských policistů Pavel Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x