Nová cyklostezka propojí Holešov s Martinicemi

Foto (ilustrační): vychodni-morava.cz
HOLEŠOV - V Holešově vznikne nová cyklostezka, která propojí město s cyklostezkou ve směru na Martinice. Hotová by měla být koncem listopadu letošního roku.

Nové vedení města cyklostezku po 17. dubnu 2023 v rekordním čase vyprojektovalo, díky podpoře krajského úřadu zajistilo souhlas se stavbou na pozemku kraje a získalo dotaci ve výši 5,976 mil. Kč, tedy cca 85 % z projektovaných nákladů ve výši 7,030 mil. Kč,“ vysvětluje místostarosta města Pavel Karhan.

Novou cyklostezku budou tvořit dvě části. První povede v ulici K Větřáku od ulice Tovární po místní komunikaci Květná v délce 280 metrů a šířce 4 metry. Druhá část stezky povede od ulice Květná II po samotu Větřák o délce 550 metrů a šířce 3 metry.

Cyklostezka umožní bezpečnou dopravu občanů do práce, do škol, či za rekreací. Budou zkráceny dojezdové vzdálenosti v rámci města, a tím dojde k pozitivní motivaci občanů k využívání cyklistické dopravy,“ uvedl k připravované akci místostarosta Pavel Karhan.

Cyklostezka zároveň odkloní cyklisty z ulice Zlínská, po níž denně projede přes 6000 vozidel, a tím by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu ve městě.

Stavět by se mělo začít v dohledné době, termín dokončení je stanoven na konec listopadu letošního roku. „Pokud však nenastanou žádné komplikace, je pravděpodobné, že hotovo bude dříve,“ dodala mluvčí Holešova Hana Helsnerová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x