Nová nemocnice v Malenovicích se stavět nebude. Zastupitelé zrušili investiční záměr z roku 2019

Foto: Zlínský kraj
ZLÍN – Záměr na výstavbu nové krajské nemocnice, kterou chtělo ve Zlíně-Malenovicích vybudovat bývalé vedení kraje v čele s Jiřím Čunkem, včera na svém zasedání zrušili krajští zastupitelé. Formálně tak odhlasovali nedokončení přípravy a realizaci této investiční akce a zrušili investiční záměr schválený předchozím zastupitelstvem v prosinci 2019.

Je naprosto nereálné soustředit se na jeden velký projekt, který by spolykal všechny volné peníze. Musíme se starat o veškerý krajský majetek, to znamená ostatní nemocnice, školy, cesty, kulturní instituce a další majetek voblasti veřejné správy,“ vysvětlil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

V průběhu let 2020 až 2023 podle něj navíc došlo k ohromnému nárůstu cen stavebních materiálů, energií a dalších nákladů, které by výrazně ovlivnily konečnou cenu nové nemocnice. „Výstavba nové nemocnice v Malenovicích by ohrozila rozvoj Zlínského kraje a ekonomicky ho totálně paralyzovala. To je nepřípustné,“ dodal hejtman.

Zrušení investičního záměru na novou nemocnici umožní současnému vedení kraje nové využití zóny v Malenovicích, jejíž součástí by v budoucnu mělo být mimo jiné i zdravotnické zařízení.

Musíme se připravovat na nepříznivý demografický vývoj Zlínského kraje, tedy fakt, že nám postupně budou stárnout silné ročníky, a v tomto ohledu se nestačí soustředit pouze na výstavbu nové nemocnice,“ uzavřel Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x