Novorozence ve zlínské porodnici budou chránit nové přístroje

Foto: Nemocnice Zlínského kraje
ZLÍN - Dalších 26 nových monitorů dechu předala Nadace Křižovatka v porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Dar v celkové hodnotě 52 tisíc korun pořídila díky finanční podpoře několika společností, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Monitory, které jsou dnes už nepostradatelnou pomůckou v prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), dodává nadace na novorozenecká a dětská oddělení nemocnic v České republice už 25 let.

„Monitor dechu je zařízení, které upozorní zvukovým a světelným signálem okolí, že kojenec přestal dýchat na více jak dvacet vteřin, a umožní tak na tuto život ohrožující situaci okamžitě reagovat například zahájením resuscitace nebo přivoláním odborné pomoci. Jeho použití tak podstatně zvyšuje bezpečnost péče o malé děti, zvláště během jejich spánku. Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme organizace a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.

Předání nových monitorů se ve zlínské porodnici účastnili zástupci nadace, novorozeneckého oddělení i sponzorů. „Monitory dechu nám v péči o naše novorozence pomáhají a zároveň inspirují rodiče pro jejich pořízení či zapůjčení domů, kde zvyšují bezpečí dětí v prevenci před SIDS. Monitory je v provozu nemocničních oddělení nutné každé dva roky obměňovat, jsme tedy nadaci i jejím partnerům velmi vděční, že nás v tomto ohledu pravidelně podporují,“ poděkovala za zdravotníky Simona Vyoralová, vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáš Bati ve Zlíně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x