O očkování je v Luhačovicích zájem

Očkovací centrum v Luhačovicích. Foto: Město Luhačovice
LUHAČOVICE - Od 17. března slouží luhačovické očkovací centrum místním obyvatelům i obyvatelům okolních obcí. O vakcinaci ve Zdravotním středisku je ze strany veřejnosti velký zájem.

O očkování je zájem, i tak ani po prvním měsíci fungování centra není problém objednat se u nás na brzký termín a přijít se naočkovat cca během jednoho týdne. Po zahájení provozu se postupně podařilo navýšit počty očkovaných, denně se v průměru očkuje 150 občanů, a to už i včetně víkendu. Při současném tempu předpokládáme na konci dubna celkově více než 4000 aplikovaných vakcín. Počet naočkovaných pacientů bude o něco nižší, protože postupně dostávají také druhou dávku,“ nastínil hlavní lékař centra MUDr. David Rumpík.

Jsme rádi, že Luhačovice jsou zařazeny mezi prvních 8 očkovacích míst v kraji a zároveň máme stabilní každodenní dodávku až 150 vakcín. Spolupráce se Zlínským krajem funguje dobře a díky tomu dokážeme očkovat občany již pár dnů po registraci,“ zhodnotil starosta Marian Ležák.

Postupně se rozšiřuje i skupina lidí, kteří se mohou k vakcinaci hlásit. Od půlky dubna se mohli začít celorepublikově registrovat také všichni lidé ve věku 65+, ministerstvo avizovalo další snížení hranice na věk 60+ koncem dubna. Kromě toho se mohou registrovat také zdravotníci, pedagogové, pracovníci v sociálních službách, nebo chronicky nemocní pacienti.

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x