O očkování třetí dávkou je mezi seniory velký zájem

Ilustrační foto
OTROKOVICE – V otrokovických zařízeních pro seniory nebyl letos zatím evidován ani jeden případ nákazy covidem-19. Podle zdravotníků i samotných uživatelů služeb má pozitivní vliv na jejich zdraví především vysoká proočkovanost. Také proto je mezi seniory nyní velký zájem o třetí očkovací dávku.

V zařízení SENIOR se začne očkovat třetí dávkou již 2. listopadu – očkováni budou klienti i personál. „Dobrá zkušenost s očkováním je vyjádřena i velkým zájmem klientů o třetí dávku. Na začátek se přihlásilo 85 % klientů. Další pak budou proočkováni postupně, protože u nich ještě neuplynula lhůta potřebná pro podání třetí dávky,“ uvedl ředitel SENIORu Zdeněk Mikel s tím, že v budově C nebyl dosud nakažen nikdo a v budově B evidují poslední případ na přelomu loňského a letošního roku.

Jako dobrá prevence nemoci covid-19 zapůsobilo očkování i v domech s pečovatelskou službou v Otrokovicích, kde se klienti těší dobrému zdraví. Po dobu pandemie se tak podařilo uchránit seniory před touto nevyzpytatelnou nemocí. „Senioři v domech s pečovatelskou službou mají o očkování zájem. Sami se dotazují, zda očkování proběhne stejně jako na jaře prostřednictvím mobilního týmu zdravotníků. Domluvili jsme se tedy s týmem krajské nemocnice, který k seniorům dorazí 11. listopadu a zájemce naočkuje,“ přiblížil vedoucí oddělení sociální pomoci Městského úřadu Otrokovice Kamil Hric.

Celkem půjde o přibližně 100 osob v domech v ulicích Hlavní, Nivy a Školní 1299.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x