O své kolo se už nemusíte bát. V Otrokovicích mají nové cykloboxy

V rámci kampaně Do práce na kole vyhrály Otrokovice tři cykloboxy. Foto: televize TVS
OTROKOVICE - Výhra v rámci cyklistické kampaně Do práce na kole vynesla Otrokovicím nové zajímavou cenu. Tou jsou tři nové cykloboxy umístěné u vlakového nádraží.

Cyklodoprava má oproti automobilové řadu výhod nejen environmentálních, ale také osobních. Kolo je levný a rychlý dopravní prostředek, kterým se dostanete prakticky všude a ještě tak posílíte svou fyzickou kondici. To moc dobře vědí také v Otrokovicích, které obhájily loňské vítězství v soutěži Cykloměsto roku.


„Chtěli jsme ocenit město, které svou dopravní infrastrukturu něčím vylepší a zároveň tak dá inspiraci jiným městům. Proto tuto cenu dostaly právě Otrokovice,“ uvedl vedoucí projektu Do práce na kole Jan Haruda.


Cykloboxy jsou místěné před budovou vlakového nádraží a momentálně jsou v testovacím režimu. Jedná se o tři boxy, z nichž do každého lze umístit i dvě kola. „Pomocí dvacetikoruny, která slouží jako záloha, box uzamknu a potom zase pomocí klíče, který jsem si vyzvedl, kolo odemknu a můžu jet dál,“ popsal systém použití boxu jednatel firmy Boxline systém Miloslav Křivánek.

Prostor je pod neustálým dohledem kamer. Město nyní připravuje provozní řád, kde najdou občané podmínky pro užívání nebo například informaci o délce možného uschování.

Boxy jsou umístěné před vlakovým nádražím z toho důvodu, abychom více podpořili alternativní typy dopravy. Lidé, kteří přijedou na kole, mohou po zaparkování kola do boxu dále pokračovat vlakem nebo MHD a nemusí mít strach, že se jejich kolu něco stane,“ řekla vedoucí Odboru dopravně-správního Městského úřadu Otrokovice Renáta Krystyníková a dodala, že pokud se cykloboxy ujmou, plánuje město Otrokovice přidat další.

Dále město v soutěži získalo sčítač cyklistů a chodců na tři měsíce, který je umístěný u cyklostezky podél řeky Dřevnice.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x