Obchodní dům se opět zapojí do boje s rakovinou, z každého říjnového nákupu dá korunu na zlínskou onkologii

Foto: KNTB
ZLÍN – Měsíc říjen bývá tradičně po celém světě zasvěcen boji s rakovinou prsu, jeho symbolem se stala růžová stužka. Proto se také Obchodní dům ve Zlíně „oblékne“ symbolicky dorůžova a výtěžek z celoměsíční akce Růžový říjen daruje Onkologickému oddělení Baťovy nemocnice, která z něj vybaví novou onkologickou ambulanci.

Vážíme si každé iniciativy, která podporuje prevenci a boj s rakovinou. Konkrétně rakovinou prsu u nás ročně onemocní více než sedm tisíc žen. Čím dříve je nádor odhalen, tím větší je šance se vyléčit. Proto je prevence a každé připomenutí této nemoci velmi důležité,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Markéta Pospíšková.

V loňském roce zakoupila nemocnice za výtěžek z Růžového října ve výši 115 tisíc 606 korun ultrazvuk na zavádění nitrožilních vstupů, které usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

Také letos v rámci akce Růžový říjen pošlou obchody a gastro podniky Obchodního domu Zlín z každého říjnového nákupu korunu na transparentní účet ve prospěch Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Mimo to mohou lidé přispět na účet nemocnice také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem. Návštěvníky k tomu budeme motivovat informační kampaní v obchodní pasáži,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Už 1. října se navíc Obchodní dům symbolicky „převlékne“ do růžové barvy. Stejně jako loni bude budova ve večerním čase nasvícena do růžova díky společnosti ROBE Lighting, výrobci profesionální světelné techniky z Valašského Meziříčí. Nepřehlédnutelný vzhled si Obchodňák uchová po celý první říjnový týden.

Některé podniky v Obchodním domě také chystají speciální „růžové“ nabídky:

Bistrotéka Valachy připravila tematickou nabídku růžových vín „na skleničku“ a bude lákat na speciální edici laskonek, indiánků a dalších růžových dezertů. Růžové makronky, dortíky a další dezerty chystá i KAFE NA ROHU, které k tomu přidá i cappuccino s růžovou posypkou.

Bar 1931 bude míchat růžové drinky a láká také na dárek k láhvi růžového šampaňského, prodejna Víno To Go nabídne speciální růžová vína s akcí 3+1 zdarma.

Obchod Veselá veverka připravuje růžové balíčky plné zdravého mlsání (kvalitní oříšky, sušené ovoce), DM drogerie opět zřídí „růžový regál“ s vlastními produkty a kosmetikou, knihkupectví Dobrovský Beta koutek s „růžovou knihovnou“. Květinářství House Deco & Flower se postará o růžové květinové aranžmá v obchodní pasáži.

Akci podpoří také dva nejvýznamnější zlínské sportovní týmy – fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejový klub PSG Berani Zlín, kteří Růžovému říjnu zasvětí doprovodný program jednoho z říjnových zápasů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x