Obranu Vsetína vyztuží Voženílek. Takový bek nám chyběl, cítí trenér Stantien

Hokejisty Vsetín posílil zkušený obránce Marek Voženílek. Foto: VHK ROBE Vsetín
VSETÍN – Hokejisté Vsetína hlásí další posilu do defenzivy. Zadní řady Valachů posílí poctivý bek Marek Voženílek, jenž loňskou sezonu odehrál ve Vrchlabí.

Hledali jsme tvrdého obránce. Marek tyto požadavky přesně splňuje. Je důrazný, dobře bruslí, vyhrává osobní souboje a je silný jak v předbrankovém prostoru, tak v rozích. Takový bek nám v kádru chyběl,“ míní trenér VHK ROBE Vsetín Roman Stantien.

Devětadvacetiletý Voženílek pochází z Pardubic, kde také s hokejem začínal. Následně nabíral zkušenosti především ve druhé a první lize. Naposledy působil ve Vrchlabí, odkud se nyní přesouvá na Valašsko. „Jsem zde krátce, teprve musím všechno projít a poznat, ale cítím se tu skvěle a mám z toho super pocit,“ uvedl na klubovém webu zkušený hokejista po pondělním podpisu smlouvy.

Jeho příchod se uskutečnil velice rychle. „Hledal jsem angažmá a trenér Říha dal na mě tip panu Srdínkovi. Spojili se, a v momentě, kdy o mě Vsetín projevil zájem, nebylo co řešit. Jde o top tým soutěže s neskutečnými fanoušky,“ vnímá Voženílek, jenž si na Lapači v minulosti zahrál v dresu Vrchlabí, Ústí nad Labem a také za juniorku Pardubic.

Když jedete na Lapač v roli soupeře, s trochou nadsázky prohráváte už v autobuse 0:1. Vždycky jsem se na Vsetín těšil, pokaždé tu byla fantastická atmosféra a měl jsem husí kůži,“ zavzpomínal urostlý zadák.

V pondělí absolvoval vstupní testy, od úterý už se normálně připravuje s týmem. „Nyní převezmu byt a postupně si ho vybavím, abychom se mohli s přítelkyní a malým synem co nejdříve nastěhovat,“ plánuje Voženílek.

AKTUÁLNÍ KÁDR VHK ROBE VSETÍN:

Brankáři: Maxim Žukov

Obránci: Ondřej Němec, Jiří Říha, Tom Ondračka, Ondřej Smetana, Šimon Jenáček, Michal Hryciow, Marek Voženílek

Útočníci: Štěpán Bláha, Jan Berger, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x