Obyvatelé Otrokovic mohou na městském webu sledovat klikací rozpočet

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
OTROKOVICE - Obyvatelé Otrokovic, kteří mají zájem sledovat hospodaření města, mohou na webových stránkách městského úřadu sledovat takzvaný klikací rozpočet. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Rozpočtový portál města Otrokovice je umístěn na hlavní stránce webových stránek města v záložce Čerpání rozpočtu. „V rozpočtovém portálu může veřejnost sledovat pravidelně aktualizované čerpání rozpočtu města – strukturu a stav příjmů a výdajů celkově i za jednotlivá odvětví. Součástí portálu je také vývoj příjmů a výdajů nebo stav půjček města. Data jsou zde zpracována jak číselně, tak přehledně graficky,“ upřesnila Stehlíková.

Zájemci zde naleznou také veškeré investiční a neinvestiční akce letošního roku. „Dále upozorňuji na odkaz Státní pokladna – monitor, který používá data z Centrálního systému účetních informací státu (CSÚIS), kde je možné najít výsledky hospodaření města a jeho příspěvkových organizací, stejně jako výsledky hospodaření ministerstev, krajů, obcí a měst a jimi zřizovaných příspěvkových organizací, které mají povinnost odevzdávat výsledky hospodaření do CSÚIS,“ upozornil Jaroslav Dokoupil, vedoucí ekonomického odboru.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x