Od pondělí 5. prosince nebude zlínská MHD zajíždět na Filmové ateliéry. Proč?

Upozornění k probíhající výluce na Filmových ateliérech. Ilustrační foto (Tomáš Ramert)
ZLÍN – Z důvodu výstavby zpomalovacího prahu v rekonstruované ulici Filmová ve Zlíně nebudou od 5. prosince 2022 po dobu 11 dnů zajíždět do lokality Filmových ateliérů žádné autobusy MHD. Všechny tyto spoje zastaví na provizorním obratišti pod parkovištěm u krematoria. Spoje budou označeny jako linka 32X.

Pro lokalitu Filmové ateliéry ve Zlíně platilo pro MHD linky 32 výlukové opatření už od konce letošního září. Z důvodu rekonstrukce Filmové ulice zajížděly k Filmovým ateliérům autobusy MHD linky 32 jen v pracovních dnech v ranních a večerních hodinách. Ostatní spoje – označené jako 32X – se otáčely u krematoria.

Na tento stav naváže závěrečná fáze rekonstrukce ulice s výstavbou zpomalovacího prahu. V termínu od pondělí 5. do čtvrtka 15. prosince 2022 nepojedou do Filmové ulice vozidla MHD vůbec. Všechny takové autobusové spoje budou po celý den označeny 32X a budou se otáčet na provizorním obratišti u krematoria.

Také zastávka Lesní hřbitov bude v obou směrech zrušena a nahrazena pro nástup i výstup zastávkou v provizorní točně. Spoje linek 32K a 32F, které přijíždějí z Kudlova nebo dále pokračují na Kudlov, projedou provizorní točnou a vynechají úsek na Filmové ateliéry-točnu – tedy mezi zastávkami Kudlov-tiskárna a Lesní hřbitov pojedou přímo. Spoje linky 32F (Kudlov – Lesní hřbitov – Náměstí Práce) budou z provozních důvodů oproti standardnímu jízdnímu řádu o tři minuty uspíšeny.

Výlukové jízdní řády v modré barvě budou vyvěšeny na zastávkách. Aktualizovány budou také jízdní řády v elektronických informačních systémech.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x