Od začátku prázdnin narazili zlínští strážníci už na tři hledané osoby

Foto: MP Zlín
ZLÍN – Od začátku letních prázdnin mají strážníci Městské policie Zlín na svém kontě nalezení už tří hledaných osob. Na všechny narazili víceméně náhodou po přivolání spoluobčanů.

Hned v první den letních prázdnin se na Městskou policii Zlín obrátila svědkyně, která měla obavu o zdraví muže, který si ustlal na lavičce, kde setrvával nějaký čas v horizontální poloze. Na místo proto vyrazila motorizovaná policejní hlídka.

Ta zjistila, že jednatřicetiletý cizinec má oděrky na končetinách a krvácí z nosu. Strážníci mu proto poskytli nezbytnou první pomoc a současně prověřili jeho totožnost,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Přitom bylo zjištěno, že je na dotyčného vydán příkaz k zatčení. Policisté proto muže předali k dalšímu opatření kolegům z republikové policie.

Ve čtvrtek 7. července večer byla městská policie přivolána do okrajové části Zlína, kde zahradní oslava rušila sousedy. V tomto případě strážníci zjistili, že se jedná o posezení spojené s letním grilováním, jehož se účastnily čtyři osoby.

Tři z nich mohly pokračovat v zábavě uvnitř domu, čtvrtý, jednapadesátiletý muž z Uherského Hradiště, putoval do policejní cely, neboť také na jeho osobu byl vydán okresním soudem příkaz k zatčení,“ pokračoval Janík.

O den později pak vyjížděla hlídka městské policie do čtvrti Zálešná, kde do neobydleného domu vstoupily dvě osoby, které odmítly uposlechnout výzvy zástupce majitele objektu, aby jej opustily. Strážníci následně zjistili, že se jedná o muže a ženu, oba ve věku 22 let, kteří o sobě tvrdili, že jsou bez přístřeší. Dovnitř vnikli otevřeným oknem a strávili zde noc.

Těžko říci jaký sled životních událostí dostane dva takto mladé lidi mezi bezdomovce, jisté ale bylo, že osobní údaje muže také figurovaly v databázi hledaných osob. Také jeho proto předali strážníci k dalšímu opatření hlídce Policie České republiky,“ zakončil Pavel Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x