Okolí Burešova v sobotu ovládne charitativní Josefský běh

Foto: Josefský běh
ZLÍN - V pořadí 36. ročník Josefského běhu se uskuteční už tuto sobotu 18. března ve Zlíně v okolí Burešova. Oblíbený krosový závod pořádá spolek Běhy Zlín na podporu Poradenského a krizového centra.

Start hlavního desetikilometrového tradičního krosového podniku, rozloženého do dvou okruhů, je na nádvoří Čiperovy vily.

Z tohoto areálu trať povede zahrádkářskou osadou. Poté po lesní cestě směrem na Štákovy paseky. Po kilometru následuje stoupání Štákovými pasekami až na lesní šotolinovou cestu nad Příluky. Tam se odbočí doleva a potom se po spravené cestě poběží zpět do cíle na nádvoří Čiperovy vily. Vytrvalci tento okruh absolvují dvakrát,“ přiblížil trať jeden z pořadatelů Bob Komín.

Pro běžce je připraven také pětikilometrový závod. „Také ten se poběží střídavě po lesní a šotolinové cestě. Půjde o jeden fáborkami vyznačený okruh,“ prozradil další z pořadatelů Jiří Prokop.

Organizační tým ze spolku Běhy Zlín vypsal 5 mužských a 4 ženské kategorie. V okolí Burešova si zazávodí i junioři a juniorky a na kratších tratích můžou poměřit síly i děti. Pořadatelé očekávají, že se závodu zúčastní zhruba 250 vyznavačů krosového běhu.

,,Výtěžek z letošního zlínského Josefského běhu bude věnován Poradenskému a krizovému centru ve Zlíně, jehož jedna část sídlí v Čiperově vile na Burešově,“ upozornil Bob Komín.

Součástí programu je i doprovodný program pro rodiny s dětmi. „Chystáme pro děti hravé a zábavné úkoly, za jejichž splnění obdrží drobnou odměnu. Také se uskuteční dětské běžecké závody, které proběhnou po doběhu hlavního závodu. A máme pro děti i jedno opravdu velké překvapení. Přijďte celá rodina, těšíme se na vás,“ pozval za pořadatelský tým Bob Komín.

Prezence závodu bude probíhat v místě startu od 8.30 do 9.45 hodin. Startovné při online registraci do čtvrtku 16. března je 150 Kč. Později a na místě v den závodu 250 Kč. Účastníci akce mají možnost dobrovolně darem podpořit Poradenské a krizové centrum Zlín při online registraci nebo na místě.

V místě prezence nebude možné parkovat. K dispozici bude parkoviště u Kauflandu na Vršavě.

PROGRAM JOSEFSKÉHO BĚHU 2023:

Sobota 18. března:

8:30 – 9.45 prezence a registrace běžců

10:00 start závodu na 10 kilometrů a na 5 kilometrů

11:15 start dětských závodů

11:30 vyhlášení vítězů Josefského běhu 2023

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x