Okradli mě, řekl strážníkům muž. Vyšlo najevo, že mu vzali konopí

Naštvaný pěstitel přišel s rostlinou konopí až před služebnu strážníků. Foto: MP Zlín
ZLÍN - Každý pěstitel má radost, když se může pochlubit svými výpěstky. Poněkud zvláštní strategii při výběru obecenstva ale zvolil 40letý muž, který se s celou rostlinou konopí vydal před služebnu místní Městské policie.

Půlhodinu před půlnocí ve středu 6. září spatřila hlídka MP Zlín strážníkům dobře známého muže, který procházel kolem služebny s rostlinou přes rameno. Ten se strážníků sám dotázal na možnost ubytování v zařízení pro osoby bez přístřeší, protože v nedaleké ubytovně již bylo plno. Poté, co se řeč stočila na konopí, rozčíleně uvedl, že měl v okrajové části Zlína políčko, kde pěstoval celkem šest rostlin. Protože mu ale pět z nich už někdo ukradl, sklidil alespoň poslední. Tu měl v úmyslu rozdat, poněvadž jeho slovy: „tráva je lepší jak chlast, a ať jsou lidi radši zhulení než ožralí“.

Skutečnost, že se touto myšlenkou ale sám neřídí, vzápětí potvrdilo orientační vyšetření, které prokázalo přes 2,5 promile alkoholu v dechu.

Následně byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření. Ještě předtím, než šestou rostlinu muž odevzdal, se s ní přátelsky rozloučil. Přitom se s ní pomazlil a několikrát ji políbil…

--> --> --> --> -->