Omlazená sestava Vsetína na úvod přípravy podlehla slovenské Nitře

Hokejisté Vsetína se na úvod přípravy představili v Nitře. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN - Hokejisté Vsetína v prvním přípravném utkání nestačili na slovenskou Nitru, které v omlazené sestavě podlehli 2:4. Branky hostů v prostřední části zaznamenali Kern a Vaňo.

Valaši přijeli do Nitry pouze se třemi útočnými formacemi. Trenéři Jiří Weintritt s Lubošem Robem poprvé viděli v akci letní posily Staňka, Janduse či Kerna, naopak Kratochvíl s Kubišem stejně jako Hrňa či další hráči do utkání nezasáhli.

Skóre otevřel hned v 5. minutě domácí Bajov, Valaši však výsledek ve druhé třetině otočili. První branky v zelenožlutém obstarali útočníci Jan Kern a Roman Vaňo. Další šance už ale hosté neproměnili. Naopak Nitra na konci prostřední části skóre srovnala a v závěrečné periodě završila další obrat.

Utkání jsme odehráli na tři pětky, abychom viděli nové tváře ve velkém zatížení. Dobře chytal junior Pavlíček a k dobrému výkonu se přidali i hráči v poli. První utkání v sezoně splnilo účel,“ zhodnotil duel trenér Vsetína Jiří Weintritt.

Další zápas sehrají vsetínští hokejisté již ve čtvrtek, kdy na Lapači hostí dalšího tým slovenské nejvyšší soutěže, celek HK Dukla Trenčín.

Přípravný hokej –

HK NITRA – VHK ROBE VSETÍN 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Bajkov (Slovák, Gates), 39. Bartakovics (Lacka, Gill), 44. Gill (Lacka, Mezei), 58. Griffin – 21. Kern (Teper), 32. Vano. Rozhodčí: . Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.

Nitra: Kašík – Mezei, Šlank, Valent, Kubeš, Stacha, Vitáloš, Fatul, Bača – Bartakovics, Gill, Lacka – Griffin, Gates, Bajkov – Čederle, Slovák, Pobležal – Ridzoň, Šramaty, Okoličány

Vsetín: Pavlíček – Staněk, Teper, Durkáč, Jenáček, Ondračka, Hryciow – Hořanský, Kern, Jandus – Bláha, Dědek, Vaňo – Melenovský, Matějček, Kučera. 

--> --> --> --> -->