Opilec si chtěl nechat přejet nohy, po záchranářích házel věci

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Zlínské strážníky v posledních dnech značně zaměstnává dvaatřicetiletý opilec, který se povaluje na nejrůznějších místech ve městě. Serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Například v neděli 19. července odpoledne byli strážníci přivoláni na Gahurův prospekt na náměstí T. G. Masaryka, kde si dotyčný ustlal na chodníku vedle betonové zídky. „Krátký spánek tentokrát muži zjevně prospěl, protože si po příjezdu hlídky dokázal sebrat své rozházené osobní věci a z místa mohl tentokrát odkráčet po vlastních,“ komentoval událost Janík.

Jiné to ovšem bylo o týden později, kdy jej v neděli 26. července ráno nalezla hlídka strážníků ležícího na lavičce na náměstí Míru. Podnapilý muž měl tentokrát krvácivé poranění hlavy, které podle svých slov utrpěl při pádu na zem. Nebylo se ani čemu divit, v dechu měl 4,1 promile alkoholu. Vzhledem k jeho zranění byla na místo přivolána také zdravotnická záchranná služba, která muže převezla k dalšímu ošetření do krajské nemocnice.

„O tři a půl hodiny později se pak strážníci setkali s dotyčným znovu. Tentokrát na Havlíčkově nábřeží, kde poněkud nepřekvapivě opět ležel na zemi,“ konstatoval Janík. Po probuzení se muž posadil na obrubník tak, že mu nohy trčely přímo do vozovky. Na upozornění hlídky, že tak může přijít k úhoně, odvětil, že mu někdo může nohy klidně přejet, protože je mu to jedno.

Po provedeném orientačním vyšetření, které tentokrát prokázalo přes 3,7 promile alkoholu v dechu, byl na místo přivolán lékař k posouzení jeho zdravotního stavu. „Během vyšetření pak dotyčný nečekaně ožil a po záchranářích i strážnících začal házet různé předměty. K jeho smůle tak odborné vyšetření absolvoval s pouty na rukou a následně mu strážníci zabezpečili cestu za střízlivostí do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Janík.

--> --> --> --> -->