Opili se, sedli za volant a bourali. Teď mohou řidiči strávit až tři roky za mřížemi

Foto: portalridice.cz
UHERSKOHRADIŠŤSKO - Ani uplynulý víkend se silnice na Uherskohradišťsku neobešly bez dopravních nehod. Hned dvě z nich zavinili řidiči, kteří se před jízdou posilnili alkoholem.

V sobotu 14. května krátce po jedné hodině odpoledne došlo ke střetu dvou vozidel u obce Vlčnov. Řidič vozidla značky VW Passat jel od Vlčnova směrem na Hluk.

Muž si ale zřejmě rozmyslel směr jízdy, proto najel vpravo na polní cestu s úmyslem se otočit. Jenže ve chvíli, kdy vjížděl na silnici, přehlédl od Hluku jedoucí Octavii a narazil do ní,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Při střetu došlo ke zranění řidiče Octavie a jeho spolujezdkyně. Přivolaní záchranáři oba převezli do Uherskohradišťské nemocnice.

Dechová zkouška vyšla pozitivní jen u řidiče vozidla VW Passat. Nadýchal 2,34 promile alkoholu,“ pokračovala Šabatová a dodala, že škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na čtyři sta čtyřicet tisíc korun.

Krátce před půlnocí pak dopravní policisté vyjížděli za Staré Město. Muž za volantem dodávky Peugeot Boxer jel od Starého Města směrem na Kostelany nad Moravou a před ním jelo vozidlo BMW.

Ve chvíli, kdy řidič BMW snížil rychlost před blížící se křižovatkou, do něj zezadu dodávka narazila. Její řidič totiž nedodržel bezpečnou vzdálenost a navíc, jak se později prokázalo, za jeho jednáním stál i alkohol.

Nadýchal totiž téměř dvě promile. Přiznal, že před jízdou vypil několik piv. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn,“ zakončila Milena Šabatová s tím, že v tomto případě je škoda odhadnuta na čtyřicet pět tisíc korun.

Oba řidiči jsou nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což zákon ukládá až tříletý pobyt za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x