Opilí výtržníci se porvali přímo ve vstupu do prodejny

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Opilý čtyřicetiletý recidivista ze Zlínska se koncem února ve Valašských Kloboukách popral přímo ve vstupu do prodejny s šestapadesátiletým mužem, který byl rovněž pod vlivem alkoholu. Za výtržnictví hrozí oběma agresorům dva a tři roky za mřížemi.

Oba muži si chtěli v prodejně koupit alkohol. Ani jeden z nich si ovšem nepamatuje, co vzájemnému konfliktu předcházelo, protože byli v té době pod vlivem. „Mladší z nich nadýchal 3,61 promile, starší 2,36 promile alkoholu,“ upřesnila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vzhledem k tomu, že jejich vzájemné potyčce byli přítomni další zákazníci prodejny, kteří měli strach o své vlastní zdraví, pracovníci prodejny přivolali policisty z Valašských Klobouk.

Policisté prvosledové hlídky na místě předběžně zjistili, k čemu došlo, ale protože s podnapilými aktéry byla těžká komunikace, staršího a agresivnějšího z nich zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži,“ pokračovala policejní mluvčí.

Další okolnosti vzájemného agresivního napadení v následujících týdnech rozplétali kriminalisté.

Oba muži již mají záznam v rejstříku trestů, mladší byl trestaný celkem pětkrát, starší jednou,“ dodala Kozumplíková s tím, že se oba ke svému jednání přiznali.

Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mladšímu z nich hrozí až tři roky za mřížemi, staršímu pak o rok méně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x