Opilý cizinec naboural do rodinného domu. Nadýchal 3,36 promile alkoholu.

Foto: Policie ČR
ZLÍNSKO - Ve středu krátce před dvacátou hodinou překvapila majitelku rodinného domu v Nedašově na Zlínsku rána do oplocení jejího rodinného domu. Uviděla, že do oplocení i do domu narazil řidič vozidla Volkswagen Transporter, který se snažil z místa ihned odjet. Tomu ale duchapřítomná žena zabránila a zavolala na linku tísňového volání policie – 158.

Policisté z Valašských Klobouk, kteří byli do pár minut na místě, zjistili, že řidič při zaparkování svoje vozidlo řádně nezabezpečil proti rozjetí, to se rozjelo z kopce a narazilo do oplocení a fasády rodinného domu, kde se zastavilo. Škoda, kterou řidič na oplocení způsobil, je předběžně vyčíslena na deset tisíc korun, na vozidle dosahuje způsobená škoda výše asi pět tisíc korun. Devětatřicetiletý cizinec, který chtěl z vozidlem z místa nehody odjet, k tomu měl pádný důvod. Nadýchal totiž 3,36 promile alkoholu.

Policisté muže zadrželi a převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x