Opilý muž mířil v centru Zlína pistolí na mladíky, zpacifikovali ho strážníci městské policie

Opilec ohrožoval v centru Zlína rodiče s dětmi namířenou pistolí. Foto: MP Zlín
ZLÍN – Velmi dramatické chvíle zažili v pondělí v podvečer dva mladíci, které namířenou pistolí ohrožoval agresivní muž. Přítrž jeho řádění učinil až pohotový zákrok strážníků městské policie.

V pondělí 13. prosince kolem šesté hodiny večer prováděla hlídka městské policie pravidelnou kontrolu náměstí Míru a přilehlých ulic. Poklidná předvánoční atmosféra v centru Zlína vzala za své v okamžiku, kdy strážníky kontaktovali vystrašení kolemjdoucí.

Ti uvedli, že v jedné z přilehlých budov se nachází muž, který míří střelnou zbraní na ostatní a cosi hlasitě vykřikuje,“ popsal situaci zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci proto ihned vstoupili do objektu a zpozorovali muže, který nejdříve ohrožoval dva mladíky a pak pistolí mířil do otevřených dveří, odkud krátce předtím vyšli rodiče s dětmi navštěvujícími taneční kroužek.

První výzvu strážníků, aby dotyčný nepokračoval ve svém protiprávním jednání, ozbrojený muž neuposlechl. Místo toho se otočil směrem k hlídce a namířil pistolí přímo na ni. Strážníci s namířenými zbraněmi následně výzvu zopakovali a agresor konečně ruku s pistolí sklonil k zemi. Hlídka jej poté zpacifikovala a nasadila mu pouta.

Strážníci zjistili, že se jedná o pětačtyřicetiletého muže ze Zlína, který měl v dechu přes 2,3 promile alkoholu. Následně vyšlo najevo, že muž byl ozbrojen plynovou pistolí, která je replikou ostré zbraně a je od ní na první pohled nerozeznatelná.

Pro podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování strážníci omezili podnapilého muže na osobní svobodě a poté jej předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ dodal Pavel Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x