Opilý řidič ujel od nehody. O několik minut později se srazil s kamionem

Ilustrační foto
VSETÍNSKO – V pátek 18. listopadu zasahovali policisté v Horní Bečvě na Vsetínsku u dopravní nehody, při které došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu. Na svědomí ji měl opilý řidič osobního vozidla, který o několik minut dříve ujel od nehody, kdy narazil do autobusu.

Devětatřicetiletý řidič osobního automobilu jel v pátek kolem osmnácté hodiny ve směru od obce Prostřední Bečva, v pravotočivé zatáčce však vyjel do protisměru a narazil do přední části protijedoucího kamionu. „Řidič menšího z vozů při nehodě utrpěl poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policisté na místě nehody provedli u obou řidičů dechové zkoušky, přičemž u řidiče kamionu byl výsledek negativní. Naopak u viníka nehody byl alkohol v dechu zjištěn a nebylo ho málo.

Devětatřicetiletý řidič nadýchal bezmála tři a půl promile alkoholu. Je tedy podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ pokračoval Jaroš.

Policisté během vyšetřování zjistili, že stejný řidič o pár minut dříve narazil zezadu i do autobusu, který odbočoval do místní části obce Prostřední Bečva – Kněhyně. „Od této nehody však podnapilý řidič ujel,“ dodal policejní mluvčí.

Materiální škody byly předběžně odhadnuty na více než čtyři sta tisíc korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x